| Minimum Operating Temperature: | -15°C |
|---|---|
| Brand: | Lapp |
| Length: | 100m |
| Maximum Operating Temperature: | +90°C |
| American Wire Gauge: | 13 AWG |
| Outer Diameter: | 4.3mm |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 750 V |
| Harmonised Code: | H07 Z-K |
| Sheath Colour: | Black |
| Cross Sectional Area: | 2.5 mm² |

