| Insulation material: | PVC |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -40°C |
| Brand: | Lapp |
| Length: | 100m |
| Wire Style: | UL1015 |
| Maximum Operating Temperature: | +70°C |
| American Wire Gauge: | 15 AWG |
| Outer Diameter: | 3.1mm |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Sheath Colour: | Blue |
| Cross Sectional Area: | 1.5 mm² |

