| Operating Temperature Range: | -50 → +150 °C |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature: | -50°C |
| Insulation material: | Silicone |
| Brand: | Staubli |
| Length: | 25m |
| Maximum Operating Temperature: | +150°C |
| Number of Strands: | 651 |
| Outer Diameter: | 4.6mm |
| Core Strands: | 651/0.07 mm |
| Size of Strands: | 0.07 Dia. mm |
| Cable Shape: | Single Core |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 1.5 kV |
| Type: | SILI-1V 2.5 |
| Sheath Colour: | Red |
| Cross Sectional Area: | 2.5 mm² |
| Resistant To: | Chemical Resistant, Impact Resistant, Radiation Resistant |

