| External Dimensions: | 96 x 96 x 138mm |
|---|---|
| Colour: | Black |
| Brand: | Rose |
| External Depth: | 138mm |
| External Height: | 96 mm |
| External Width: | 96 mm |
| Series: | Multitronic |
| External Case Material: | Al Mg Si 0.5 |
Quick Details
Specifications
EMC electrical supply panel shell system made from aluminium profiles and front frame
Installation options for circuit boards of varying lengths
Protection rating IP65 on exterior

