| Length: | 190 mm |
|---|---|
| Brand: | ELT |
| Number of Lamps: | 1 |
| Wattage: | 58 W, 65 W |
| Width: | 41 mm |
| Maximum Operating Temperature: | +130°C |
| Height: | 28.5mm |
| Ballast Type: | Electromagnetic |
| Voltage Rating: | 240 V |
| Dimmable: | No |
| Supported Lamp Shape: | T8 |
| Supported Lamp Type: | Fluorescent |

